Aby stanowili jedno

Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 16 maja 2024 r.

 

Tekst: J 17, 20-26

Prośba: o wiarę w to, że jestem kochany przez Boga

 

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Wyobraź sobie Wieczernik i uczniów spożywających z Jezusem Ostatnią Wieczerzę. Przysłuchaj się o czym rozmawiają, zobacz, jakie emocje im towarzyszą.
  • (…) nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie. Jezus modli się nie tylko za apostołów, których ma w danej chwili wokół siebie, ale także za tych, którzy uwierzą dzięki ich świadectwu. Modli się nie tylko za pierwszych chrześcijan, ale także za nas, którzy wierzymy dzięki Ewangelii. Zatrzymaj się i zobacz Jezusa, który modli się konkretnie za Ciebie, który zna Twoją historię, drogę wiary, Twoje zwątpienia i słabości, który pragnie dla Ciebie tego, co najlepsze, czyli bliskości z Ojcem.
  • Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, że Ty Mnie posłałeś i że Ty ich umiłowałeś, tak jak Mnie umiłowałeś. Aby świat poznał, że Ty ich umiłowałeś. Nasze życie ma świadczyć o tym, że jesteśmy ukochanymi dziećmi Ojca. I z tego powinno też wypływać nasze świadectwo. Ale najpierw warto się zatrzymać na chwilę nad tym faktem: Jestem ukochanym synem, ukochaną córką Boga. Czy wierzę w to? Czy ta prawda ma znaczenie w moim życiu? Czy proszę Boga, by pomógł mi w to uwierzyć i zaufać tym słowom?
  • (…) aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. Jezus pragnie, aby każdy kto w Niego wierzy został zbawiony i mógł oglądać Jego chwałę w Niebie. Pragnie tego także dla Ciebie. Przyszedł na świat, nie po to, aby świat osądzić, ale by ocalić (J 12, 47). Czy pozwalam Jezusowi by to On mnie ocalał, by to On był zbawicielem? A może próbuję się zbawić własnymi siłami?

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia.