Archidiecezja częstochowska przygotowuje się do peregrynacji obrazu Matki Bożej

W Centrum Duchowości „Święta Puszcza” w Olsztynie, 4 grudnia odbyła się konferencja prasowa, zorganizowanej z racji rozpoczynającej się w kwietniu przyszłego roku peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

 

Obecny na konferencji abp Wacław Depo, metropolita częstochowski podkreślił, że hasło peregrynacji „Maryjo ocal miłość i życie naszych rodzin”  jest misją dla wiernych.

 

W ramach przygotowania do peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji częstochowskiej podczas konferencji zaprezentowano logo wydarzenia. Logotyp przedstawia stylizowany wizerunek Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej umieszczony na tle zarysu mapy archidiecezji częstochowskiej, za którą widnieje równoramienny krzyż. Wizerunek Maryi wskazuje na ikonę jasnogórską, która peregrynuje, ale jest znakiem nawiedzenia Maryi i spotkania z Nią. Mapa archidiecezji częstochowskiej oznacza Kościół częstochowski, który przeżywał będzie nawiedzenie we wszystkich parafiach, domach zakonnych i instytucjach. Krzyż wskazuje na Chrystusa, do którego prowadzi nas Maryja, a cztery ramiona krzyża przypominają o czterech regionach archidiecezji częstochowskiej.

 

Podczas konferencji została zaprezentowana strona internetowa poświęcona przygotowaniom do peregrynacji. Więcej o stronie mówi przewodniczący Sekcji ds. Materiałów Duszpasterskich oraz Sekcji ds. Promocji (Medialnej) – ks. Mariusz Bakalarz.

 

Peregrynacja w archidiecezji częstochowskiej rozpocznie się 6 kwietnia 2024 roku w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wieluniu. Peregrynacja wpisuje się w obchody stulecia istnienia Kościoła częstochowskiego.