Biblia w rok. Przyjmiesz wyzwanie? To tylko 20 minut dziennie

Na kanale Telewizji Misericordia na YouTubie ruszył cykl podcastów zachęcających do codziennej lektury Pisma Świętego.

Ile razy w życiu zabieraliśmy się za przeczytanie Pisma Świętego? Może nadszedł najwyższy czas, aby to zrobić. Na kanale Telewizji Misericordia na YouTubie ruszył cykl podcastów zatytułowanych „Biblia w rok”, zachęcających do codziennej lektury Pisma Świętego.

„Przez kolejne 365 dni będziemy czytać  poszczególne rozdziały Biblii. Wystarczy poświęcić 20 minut dziennie po to, by Słowo Boże mogło zapuścić korzenie w naszych serach i przemieniać nasze życie” – wyjaśnia w nagraniu ks. Przemysław Krakowczyk SAC.

W sieci od początku roku pojawiły się trzy nagrania. Każde zaczyna się modlitwą do Ducha Świętego oraz opatrzne jest teologicznym komentarzem. Podróż przez Biblię rozpoczyna się od lektury Księgi Rodzaju.

„Jest to niezwykły tekst napisany na kilka wieków przed narodzinami Chrystusa. To najstarsze fragmenty biblijne pierwotnie były przekazywane jako tradycja ustna. Przypisuje się spisanie tych tekstów Mojżeszowi. Pierwsze rozdziały Księgi Rodzaju opowiadają o prehistorii ludzkości o początkach świata. Nie chodzi o to, by czytać ten tekst jako tekst naukowy traktujący o początkach świata, ale chodzi o to, by przekonać nas do tego, że wszystko, co widzimy cały ten piękny świat, który nas otacza jest dziełem Boga” – wyjaśnia pallotyn.

Wspólne przeczytanie całego Pisma Świętego ma zająć 365 dni.