Bóg kochający bezgranicznie

Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek 3 czerwca

 

Tekst: Mk 12,1-12

Prośba: O wierność Bożej miłości

 

Myśli pomocne w rozważaniu: 

  • Winnica to świat. Taki jakim jest, jakim go doświadczamy. Z całym dziejącym się na nim dobrem, ale też z całym złem, cierpieniem, wojnami, nienawiścią. Słyszysz codziennie doniesienia o tym, co się na nim dzieje. Obejmij go swoją wyobraźnią. Spójrz na świat jakby z lotu ptaka. Poświęć na to kilka minut.
  • Czasem czujesz się zmęczony tym co słyszysz, co widzisz. Czasem może budzi się w Tobie lęk, niepokój. Bóg widząc zło, cierpienie na świecie cierpi z nami, ale jeszcze bardziej od nas, cierpi nieskończenie bo Jego miłość jest nieskończona. Dlatego od zarania dziejów posyła na świat swoich wysłanników. W Starym Testamencie to byli prorocy, Ale i teraz posyła ludzi. Każdy z nas jest posłany aby świadczyć o miłości Boga. Ty jesteś posłany. Myślisz czasem o tym? Są różne formy świadczenia – słowa, czyny, przykład życia…. Jakie jest Twoje posłanie?
  • Pracownicy winnicy nie przyjęli posłańców, zabili ich. Wtedy gospodarz przysłał im swojego syna. Nikogo cenniejszego nie mógł im przysłać. To historia miłości Boga, nieskończonej Miłości posyłającej do nas Bożego Syna. Ten cud posłania dzieje się ciągle. I będzie się dokonywał tak długo, jak długo istnieje świat. Każda Eucharystia, każdy sakrament, każde spotkanie ze Słowem to spotkanie z posłanym do nas Bożym Synem. To największy dowód Bożej milosci. Pomyśl, jak wielką miłością jesteś otoczony. Trwaj w niej w milczeniu.

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia.