Bóg obecności

Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 7 maja 2024

 

Tekst: J 16, 5-11

Prośba: o wiarę, że Jezus jest zawsze blisko, ze mną

 

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus mówi, że odchodzi, idzie do Ojca. On wie, że to wywoła smutek, pustkę, tęsknotę. Mówi jednak, że musi odejść dla naszego dobra. Jak to rozumiesz? Co czujesz wyobrażając sobie tę scenę? – spróbuj wyobrazić sobie, że te słowa Jezus kieruje bezpośrednio do ciebie.
  • Uczniowie są smutni. Chcą być zawsze blisko Jezusa. A ja? Czy jest we mnie tęsknota za głębokim spotkaniem z Panem? Czy wierzę w to, że On jest ze mną zawsze, że posyła do mnie swojego Ducha, nawet jeśli tego nie zauważam i nie czuję?
  • Czy masz w swoim życiu takie momenty, gdy czułeś się przez Boga opuszczony, pominięty, zapomniany? Powiedz Mu o tym szczerze, prosząc też o otwartość na Jego odpowiedź…
  • Jezus obiecuje swojego Ducha. Czasem pomimo przeciwności i bólu jest w nas głęboki spokój – być może tylko na moment (po spowiedzi, Komunii). Czy masz takie doświadczenie? Opowiedz o nim Jezusowi, dziękując za to, że daje ci swojego Ducha, Kościół, sakramenty – byś mógł doświadczyć Jego obecności w każdej sytuacji.

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia.