Denzel Washington: Stawiajcie Boga na pierwszym miejscu

Aktor wyznał: Wszystko co osiągnąłem to dzięki Bożej łasce. Jest to dar.

 

Przestrzegł studentów aby zbyt bardzo nie koncentrowali się na dobrach materialnych.

Washington opowiadał jak to 40 lat temu po uzyskaniu dyplomu wyższej uczelni zasiadł w salonie piękności prowadzonym przez jego matkę. Przyszła pewna kobieta i skierowała do niego prorocze słowa, że zjeździ cały świat i będzie przemawiał do milionów ludzi. – To proroctwo stało się prawdą – stwierdził Washington.

Zaznaczył, że zachował to co najważniejsze w życiu. – W moim życiu zachowałem Boga a to pozwoliło mi zachować pokorę. Nie zawsze trzymałem się Boga ale On trzymał się mnie zawsze mocno – powiedział aktor.

Dalej w swoim pełnym humoru przemówieniu Denzel Washington powiedział: – Proszę was abyście dzisiaj kładąc się spać, swoje pantofle wrzucili jak najgłębiej pod łóżko aby kiedy wstaniecie rano musieli je na kolanach spod niego wyciągać. A kiedy znajdziecie się takiej pozycji powiedźcie sobie: Dziękuję! Dziękuję za łaskę, za miłosierdzie, za zrozumienie, za mądrość, za rodziców, za miłość, za przyjaźń, za pokorę, pokój i dobrobyt.

Washington jest członkiem wspólnoty Kościoła zielonoświątkowego "Church of God in Christ". Jako młody człowiek rozważał, czy nie zostać pastorem. Jego ojciec był kaznodzieją.

Ponad 60-letni Denzel Washington jest dwukrotnym zdobywcą Oskara i oraz dwóch Złotych Globów.