Droga do siebie

Wprowadzenie do modlitwy na piątek 26.04.2024 r.

 

Tekst: J 14, 1-6

Prośba: o uwolnienie od moich najgłębszych lęków

 

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Niech się nie trwoży serce wasze. Zobacz, że Jezus mówi to bardzo konkretnie, w formie rozkazującej. Wsłuchaj się w te słowa. Powtarzaj je kilka razy, aż przenikną twoje wnętrze. Czego dotykają w tobie?Czujesz ich moc? Z jakim lękiem mierzysz się teraz najbardziej? Niezależnie czego on dotyczy, nie warto wchodzić z nim w polemikę. Lepiej go po prostu nazwać i oddać Panu. Tak, abym na rozkaz Jezusa stał się wolnym od tego, co mnie trwoży!
  • W domu mego Ojca jest mieszkań wiele. Mogę przyjąć z zaufaniem, że i dla mnie jest „mieszkanie”. Nie muszę być idealny duchowo czy bez żadnej skazy moralnej. Ważne, żebym zawierzył Bogu Ojcu i Jezusowi. Jezus obiecuje, że przygotuje nam miejsce. A potem po nas wróci! Co dla mnie oznaczają te słowa? A gdyby tak dziś zakończyło się moje życie na ziemi…? Gdzie by trafiła moja dusza?
  • Ja jestem drogą i prawdą i życiem. Będę prosił Jezusa, abym mógł podążać właściwymi drogami. Wśród chaosu codzienności, abym mógł odnaleźć prawdę. I abym umiał cieszyć się życiem wraz z całym jego wachlarzem wzlotów i upadków.

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem, o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twojego życia.