Dzieci na rynku

Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 15.12.2023r

 

Tekst: Mt 11, 16-19

 

Prośba: o serce mądre i otwarte na zmiany

 

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Dzieci na rynku. Dzieci te przesiadują, a to znaczy, że są tam długo i często. Spójrz, w jaki sposób one spędzają tam czas. Czy to im służy? Jezus mówi, że one mają pewne żądania wobec swoich rówieśników.  I przymawiają im, czyli „dokuczają”, robią uszczypliwe uwagi. Rynek to centralne miejsce miasta…dzieci kojarzą się z niedojrzałością. Jaka jest moja postawa wobec Jezusa? Czy mam tendencję do narzekania, stawiania żądań i obrażania się? Gdzie jest „mój rynek” na którym przesiaduje?
  • Za każdym razem, gdy przyjmuje postawę dzieci na rynku, nie jestem zdolny przyjąć łaski od Pana. Przestaje być wdzięczny za to co mam. Staję się roszczeniowy i niezadowolony ze swojego zycia. Co więcej mogę i na samego Boga mówić niepochlebne słowa. Jezusa nazywano żarłokiem i pijakiem itp. Ode mnie zależy, czy przyznam się do moralnej biedy. Jeśli odważę się na taki krok, mogę zyskać jeszcze większą zażyłość w relacji z Jezusem. Adwent sprzyja poznawaniu Pana jako tego, który jest przyjacielem celników i grzeszników…

 

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia.