Dzieło Duchowej Adopcji Brata Zakonnego

 

Taka adopcja może trwać całe Twoje życie, albo tylko jakiś okres czasu (np. miesiąc, pół roku, rok), w zależności od Twoich chęci i możliwości (nawet po śmierci brata zakonnego – tak, aby trafił on do nieba i stamtąd wstawiał się za nami.

Zobowiązanie polega na tym, że dana osoba zobowiązuje się do codziennej modlitwy za wybranego przez siebie brata zakonnego w czasie trwania adopcji.

 

W skrócie:

OBOWIĄZKOWE:

codzienna dowolna modlitwa w intencji brata zakonnego (wstawiennictwo i prośba o łaski na każdy dzień)

Modlitwy:

Ojcze nasz (codziennie)
Zdrowaś Maryjo (codziennie)
Pod Twoją obronę (codziennie)

Tymi modlitwami obejmujemy adoptowanych, czyli tych, za których obiecaliśmy się modlić.

 

ZALECANE (w miarę indywidualnych możliwości):

– co najmniej raz w miesiącu uczestnictwo we Mszy świętej w intencji wybranego zakonnika (Eucharystia to najowocniejsza z modlitw; wystarczy sama intencja w sercu).
– co najmniej raz w miesiącu odmówienie różańca ( ze wszystkich 4 części wystarczy tylko jedna: radosna / światła / bolesna / chwalebna) – może być podzielona na dziesiątki; jej celem jest błaganie o wstawiennictwo Maryi o zachowanie brata zakonnego w czystości).
– co najmniej raz w miesiącu odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia (przebłaganie za grzechy brata zakonnego).

W razie nie dotrzymania któregoś z warunków zaleca się odmówienie różańca w formie wynagradzającej. Zaleca się także uczestnictwo w Mszach Świętych lecz nie jest to obowiązek. Najważniejsza jest bowiem codzienna modlitwa.
 

Chęć przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji wystarczy zgłosić poprzez wysłanie do mnie informacji na maila: ddabz.info@gmail.com

 

W treści należy podać:

– swoje imię i nazwisko (a przynajmniej imię),
– imię i nazwisko brata zakonnego, za którego zobowiązujemy się modlić,
– nazwę i adres zakonu w którym mieszka i pracuje,
– czas trwającego zobowiązania,
– jeśli dysponujecie jakimś kontaktem do brata zakonnego: adresem, mailem, nr telefonu to bylibyśmy bardzo wdzięczni, bo przyspieszyłoby to proces powiadamiania,
– w przypadku innej narodowości niż polska, należy bezwzględnie podać kraj pochodzenia brata zakonnego,

 

Jeśli zdarzy się, że z pewnych względów nie będzie możliwości kontynuowania adopcji, proszę by postępować odpowiedzialnie i od razu o tym zawiadomić, tak by ktoś inny mógł jak najszybciej przejąć danego brata zakonnego.

 

Adopcję dzielimy na terminową i stałą:

Adopcja terminowa polega na zobowiązaniu się na czas określony do posługi adopcji, np. 6 miesięcy, rok, 17 miesięcy, 10 lat itd.
Adopcja stała polega na tym, że dana osoba zobowiązuje się modlić za danego kapłana do końca swojego życia.

 

Uwaga:

Brat zaadoptowany ,,terminowo” dostanie powiadomienie e-mail z informacją, a adoptowany na stałe dostaje specjalną kartkę wysłaną drogą pocztową.
Jeżeli ktoś nie chce, aby powiadomić danego brata o adopcji to proszę o poinformowanie o tym w momencie zgłoszenia adopcji.