Kalisz: marcowe wieczory u św. Józefa

Z okazji trwającego Roku Świętego Józefa przez cały marzec w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu wieczorami będą odbywać się spotkania połączone z modlitwą i konferencją o św. Józefie.

– 8 grudnia rozpoczął się Rok Świętego Józefa. Jest to czas, kiedy jesteśmy zaproszeni do tego, żeby poznać bardziej postać św. Józefa, patrona Kościoła Powszechnego. W związku z tym 1 marca inaugurujemy czas duchowego przygotowania do Aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi – mówi ks. dr Marcin Wiśniewski, koordynator codziennych spotkań u św. Józefa.

Każdego wieczoru w godz. 20.30-21.00 w Narodowym Sanktuarium św. Józefa będą miały miejsce spotkania w ramach Marcowych wieczorów u św. Józefa.

W programie specjalnego nabożeństwa będzie konferencja o św. Józefie głoszona przez kapłanów z diecezji kaliskiej, Litania do św. Józefa, Akt Zawierzenia. Wszystko zakończy się Apelem Jasnogórskim.

Spotkania będą transmitowane przez media diecezjalne: Radio Rodzina i Telewizję „Dom Józefa”.

– Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam, aby z tej propozycji duszpasterskiej skorzystać, abyśmy w naszych domach, naszych rodzinach w miesiącu marcu, miesiącu św. Józefa, mogli jak najobficiej skorzystać z tych Bożych darów, poznać bardziej św. Józefa, zawierzyć jemu nasze rodziny, Kościół i całą naszą ojczyznę – powiedział ks. Wiśniewski.

W związku z trwającym Rokiem Świętego Józefa utworzona została specjalna strona internetowa rokswjozefa.pl, na której zamieszczane są na bieżąco artykuły, pliki audio i wideo związane ze św. Józefem i wydarzeniami organizowanymi w diecezji kaliskiej z okazji Roku Świętego Józefa. Znajdują się tam także modlitwy do św. Józefa.