Kard. Dziwisz zaprasza na Skałkę

Kard. Dziwisz zaznaczył, że tegoroczna procesja ku czci św. Stanisława BM, z udziałem Episkopatu Polski, będzie mieć szczególny wymiar. „Wraz z pielgrzymami z całej Ojczyzny i gośćmi z zagranicy, pragniemy podziękować Bogu za dar kanonizacji naszego Pasterza, Krakowskiego Biskupa, św. Jana Pawła II, który ze stolicy św. Stanisława został wezwany na stolicę św. Piotra w Rzymie” – podkreślił hierarcha.

Metropolita krakowski zaprosił do udziału w procesji wszystkich diecezjan: „Proszę, aby były w niej reprezentowane wszystkie dekanaty i wspólnoty parafialne Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami”.

Wskazał na konieczność obecności zakonów żeńskich i męskich, osób konsekrowanych, dzieci i młodzieży, organizacji i stowarzyszeń katolickich oraz asyst procesyjnych w regionalnych strojach. „Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych” – wezwał także kard. Dziwisz.

„Niech jak najliczniejszy udział w procesji ku czci św. Stanisława, będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i wdzięczności wobec Boga, który jest bogaty w swoich świętych. Naśladując przykład świętych Biskupów Krakowskich: Stanisława i Jana Pawła II, postępujmy drogą świętości, dając odważne świadectwo wiary i przynależności do Kościoła” – zaapelował kardynał.

Procesja ku czci św. Stanisława, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej, odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę po 8 maja, czyli uroczystości św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Uczestniczą w niej biskupi, księża, bractwa w tradycyjnych strojach oraz rzesze wiernych. Splendoru wydarzeniu dodają chorągwie, feretrony, szarfy oraz piękny ołtarz polowy na Skałce.

Tegoroczna procesja wyruszy z Wawelu na Skałkę 11 maja o godz. 9:00, godzinę później zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna.