Kraków-Łagiewniki: zegar łaski na Rok Miłosierdzia

„Cieszymy się, że ten zegar będzie nam przypominał o radosnym momencie otwarcia i później przeżywania Roku Miłosierdzia” – mówi ks. Franciszek Ślusarczyk, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, gdzie w najbliższą niedzielę zostanie uruchomiony Zegar łaski.

Odliczanie rozpocznie się w trakcie II Ogólnopolskiej Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia, którą zaplanowano na najbliższą niedzielę. Zegar łaski w krakowskich Łagiewnikach zostanie uruchomiony o godz. 7.00, kiedy sprawowana jest pierwsza Eucharystia, transmitowana przez TVP. W południe Mszę św. będzie celebrował kard. Stanisław Dziwisz, który pobłogosławi wówczas wszystkich pielgrzymów zgromadzonych przy zegarze.

Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia podkreśla, że zegar ma już swoją historię, bo wcześniej odmierzał czas do kanonizacji Jana Pawła II. „Przeżywaliśmy to wspaniałe wydarzenie, a teraz ten sam zegar, tu w Łagiewnikach, będzie nam odmierzał czas łaski przed rozpoczęciem Roku Miłosierdzia, a później w czasie jego trwania, bo każda minuta, każda godzina, kiedy pielgrzym przybywa do Łagiewnik jest dla niego czasem łaski” – mówi ks. Ślusarczyk.

W Roku Miłosierdzia w łagiewnickiej Bazylice zostanie otwarta także Brama Miłosierdzia – zgodnie z zaleceniem papieża Franciszka, aby lokalne Kościoły w roku jubileuszowym przygotowały drzwi na wzór tych z bazylik watykańskich.

„Ufamy, że także sam ojciec święty, podczas Światowych Dni Młodzieży, przejdzie przez tę Bramę Miłosierdzia pokazując także młodym ludziom, że w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście” – mówi ks. Ślusarczyk.