Krakowskie ośrodki papieskie zapraszają na obchody 2. rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II

Uroczysta Msza św. w Sanktuarium bł. Jana Pawła II pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, koncerty w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II pod Oknem Papieskim i w Filharmonii oraz Oratorium Papieskie pt. ,,Pielgrzym krakowski”, to wydarzenia, na które w ramach obchodów 2. rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II zapraszają Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

W środę, 1 maja o godz. 12.00 w Sanktuarium bł. Jana Pawła II odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za dar włączenia Jana Pawła II w poczet błogosławionych. W czasie Eucharystii ks. Kardynał Stanisław Dziwisz dokona aktu poświęcenia Ołtarza eucharystycznego w Kościele Relikwii, w którym obecnie odprawiane są Msze św. sprawowane w Sanktuarium. Po zaplanowanym na 23 czerwca br. poświęceniu górnej części świątyni, uroczyste Msze św. zostaną przeniesione do głównego kościoła Sanktuarium bł. Jana Pawła II.

W dniach 1, 2, 3 maja Sanktuarium zaprasza na Eucharystie odprawiane o stałych porach, w godz. 8.00, 10.00, 12.00, 17.00.
1 maja odbędą się także dwa koncerty organizowane przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II. O godz. 16.00 pod Oknem Papieskim (ul. Franciszkańska 3) wystąpi Anna Treter z zespołem. Do nieba polecą też balony, aby w ten sposób podziękować za beatyfikację Jana Pawła II.

Uroczysty koncert w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II rozpocznie się o godz. 19.00 w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego (ul. Zwierzyniecka 1). Tego wieczoru wystąpi Chór i Orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego. W programie znajdzie się kilkanaście pieśni z repertuaru Chóru i Orkiestry w tym m in.: Barka, Czarna Madonna, Ave Maria, Kukułeczka, Kalina, Dwa Serduszka i inni.

Bilety na koncert "Mazowsza" w cenie 40 zł można nabyć w siedzibie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” na ul. Kanoniczej 18.

W niedzielę, 5 maja o godz. 12.30 z okazji 2. rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II oraz 30. rocznicy pobytu Ojca Świętego w Krakowie pod hasłem "Pokój tobie, Ojczyzno Moja”, Sanktuarium bł. Jana Pawła II oraz Centrum Przygotowań Programów Patriotycznych zapraszają na uroczyste oratorium papieskie pt. ,,Pielgrzym krakowski”.

Pieśni z najbardziej znanych mszy, oratoriów i kantat kompozytorów takich jak: J.S. Bach, G. F. Haendel, W. A. Mozart, J. Haydn, G. Rossini, G. Verdi wykona zespół artystów scen operowych i teatrów dramatycznych pod kierownictwem muzycznym Bartosza Żurakowskiego w składzie: Wiesław Ochman (światowej sławy polski tenor), Dagmara Miller (mezzosopran), Rafał Żurakowski (tenor), Marcin Rogoziński (aktor dramaturg), w towarzystwie Kameralnej Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej pod batutą Bartosza Żurakowskiego.