KSM inicjuje internetowy żywy różaniec bł. Karoliny

– 29 października 1978 roku, dwa tygodnie po wyborze na Stolicę Piotrową Jan Paweł II mówił, że różaniec to modlitwa, którą szczególnie ukochał. Ojciec Święty mówił o przedziwnej modlitwie w swej prostocie i głębi zarazem. Ponadto różaniec głęboko wszedł w naszą religijność. Dzisiaj wpatrujemy się w Matkę Bożą i razem z Nią rozważamy tajemnice odkupienia. Dziękujemy też Bogu za jego miłosierdzie – powiedział biskup radomski.

Żywy Różaniec Błogosławionej Karoliny adresowany jest przede wszystkim do tych, którzy nie należą jeszcze do żywych róż różańcowych. Natomiast ci wszyscy, którzy modlą się już w utworzonych w swoich środowiskach różach różańcowych, KSM zachęca do modlitwy w intencjach młodzieży.

Zmiana tajemnic różańcowych dokonuje się drogą internetową, każdego dziesiątego dnia miesiąca około godz. 18.00, w trakcie czuwania przy sarkofagu bł. Karoliny. Na stronie internetowej Żywego Różańca znajduje się również skrzynka intencji, do której można składać swe prośby i dziękczynienia.

Ponadto w odpowiedzi na potrzebę pogłębiania rozumienia bł. Karoliny oraz przesłania płynącego z Jej życia została wydana z okazji jubileuszu 25 lecia beatyfikacji płyta CD z konferencjami, które zostały wygłoszone przez asystenta generalnego KSM ks. Zbigniewa Kucharskiego w Sanktuarium w Zabawie.