Maryjne czuwanie z papieżem

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka, który 13 października 2013 roku zawierzy świat Niepokalanemu Sercu NMP, diecezja rzymska organizuje międzynarodowe czuwanie maryjne pod hasłem: „Z Maryją poza noc” w łączności z 10 sanktuariami Matki Bożej na całym świecie. Do tej wielkiej modlitwy Kościoła zaproszono również sanktuarium na Jasnej Górze.

12 października 2013 roku o godz. 19.00 rozpocznie się modlitewne czuwanie z ojcem świętym Franciszkiem połączone z medytacją tajemnic różańcowych. Dzięki łączom satelitarnym będziemy mogli uczestniczyć w tej światowej modlitwie, a także poprowadzimy drugą tajemnicę radosną różańca.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do tej wielkiej modlitwy Kościoła. Początek czuwania godz. 19.00 na placu przed jasnogórskim szczytem. Organizatorzy proszą o przyniesienie białych chust i świec, symbolu czuwania z Maryją przy Chrystusie.

Podobne czuwanie odbędzie się też w innych sanktuariach: w argentyńskim Lujan, belgijskim Banneux, brazylijskiej Aparecidzie, w Lourdes, w Nazarecie, indyjskim Vailankanni, japońskim Akita, kenijskim Nairobi, w Waszyngtonie i w Rzymie.