Miserikordyna: dobrze robi na serce, duszę i na całe życie

„Chciałbym wam wszystkim polecić teraz pewne lekarstwo – powiedział Ojciec Święty. – Ktoś powie: Papież stał się farmaceutą? Chodzi o «duchowe lekarstwo» zwane miserikordyną. Pudełeczko zawiera 59 granulek dosercowych. Pudełeczka z tym lekiem wolontariusze rozdadzą wam przy wychodzeniu z placu. Weźcie je. Znajdziecie tam różaniec, na którym można także odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia. Jest to duchowa pomoc dla naszej duszy oraz dla szerzenia wszędzie miłości, przebaczenia i braterstwa. Nie zapomnijcie zabrać tego leku, ponieważ dobrze robi na serce, duszę i na całe życie!”.
Obecnym na Placu św. Piotra wiernym miserykordynę rozdawali gwardziści szwajcarscy, misjonarki miłości oraz papieski jałmużnik. To właśnie abp Konrad Krajewski przed miesiącem zaprezentował Papieżowi ten niezwykły lek.

„Spotkałem księdza, który pokazał mi lek na dzisiejsze czasy, czyli miserikordynę. Wydawało mi się to tak bardzo trafne, że wziąłem jedno pudełeczko i poszedłem z nim do Papieża – opowiada abp Krajewski. – Pokazując powiedziałem: «Ojciec Święty pewno już ma jakieś problemy z sercem, więc może warto by było ten lek zażyć, zresztą papieski lekarz mówi, że to dobry lek». Ojciec Święty przyglądał się dokładnie i powiedział: «Nie znałem tego leku». Zaczął otwierać pudełeczko i zobaczył, że jest w nim różaniec i obrazek Jezusa Miłosiernego”.

Papieski jałmużnik opowiada, że Franciszek dokładnie wczytał się w recepturę i zalecenia lekarskie. „Czytając kolejne dokładne wskazówki zaczął się śmiać. Jest tam mowa, o której godzinie należy brać lek, czy mogą go stosować kobiety w ciąży i czy ma jakieś skutku uboczne. Od razu mi powiedział: «A może byśmy rozdali taki lek». Wtedy zrodził się ten pomysł, by rozdać go na Placu św. Piotra”. Wydrukowano 25 tys. opakowań leku, do których dołożono papieskie różańce. Wszystko składali gwardziści szwajcarscy i ich rodziny. „Przez cały październik spotykali się po służbie wieczorami i przygotowując lek, który Papież chciał dać światu wspólnie odmawiali różaniec” – mówi abp Krajewski.