Msza Święta na Kasprowym Wierchu

Doroczne spotkania na Kasprowym Wierchu są częścią projektu Nasz Kasprowy, który zrodził się z wielkiego sentymentu do tej Niezwykłej Góry. Do wspomnień, jakie ze sobą niesie. Przede wszystkim zaś do ludzi związanych z kolejką i Kasprowym Wierchem. Tych z przeszłości i tych z teraźniejszości, poznawanych podczas narciarskich przygód. Nasz Kasprowy powstał z sentymentu do przyjaźni, które rodziły się w kolejce do kasy, na krzesełku, w marcowym słońcu, w porywach halnego, podczas walki w wylodzonych Kotłach, w muldach po pas, w czasach, gdy Kasprowy jeszcze nie widział ratraków…

Nasz Kasprowy to kontemplowanie przeszłości, wyraz szacunku dla twórców i pracowników kolei na Kasprowy Wierch, dla narciarzy, którzy trenując na stokach Kasprowego Wierchu tworzyli historię polskiego narciarstwa zjazdowego, dla przewodników tatrzańskich, ratowników TOPR, pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego, Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego położonego na samym szczycie góry, dla turystów; dla wszystkich kochających Tatry.

Nasz Kasprowy integruje ludzi, którzy połączeni przyjaźnią, sentymentem, wspomnieniami, spotykają się raz w roku na szczycie podczas Mszy Świętych odprawianych pod otwartym niebem, przy polowym ołtarzu, w otoczeniu natury. Tradycją są także spotkania Seniorów – Ludzi Kasprowego w gościnnym schronisku na Hali Kondratowej. Wyrazem tych uczuć i emocji są także portal internetowy Nasz Kasprowy oraz wciąż tworzone profesjonalne dokumenty – filmy, wywiady, fotografie, poprzez które archiwizujemy żywą, ale też i odchodzącą w przeszłość historię tego miejsca. Ludzie odchodzą, pozostaje pamięć o nich. Nasz Kasprowy ją utrwala, przywołuje, przypomina. Każdy z nas pozostawił na Kasprowym cząstkę siebie. Wszyscy staliśmy się Ludźmi Kasprowego.

W dniu 12 maja 2013 roku w ramach VI spotkania Przyjaciół Kasprowego Wierchu odbędzie się o godznie 15.00 Msza Święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.