Nieświęta świętość

Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 25 czerwca 2024

 

Tekst: Mt 7, 6. 12-14

Prośba: o dostrzeganie świętości w swoim życiu

 

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • „Nie dawajcie psom tego, co święte” mówi Jezus do swoich uczniów. Postaraj się wyobrazić sobie tę scenę, ten moment, gdy Jezus wypowiada te słowa wobec tych, którzy są Mu bliscy. To co pochodzi od Boga jest bardzo dobre, jest święte. Moje życie również. Czy tak właśnie myślę o sobie? Czy dbam o to, by moje ciało było obrazem świętości? Czy nie pozwalam komuś deptać swojej godności? Czy bronię się przed poszarpaniem przez tych, którzy traktują mnie poniżająco i przedmiotowo? Czy umiem dziękować za swoje ciało? Może to właśnie ja sam jestem tym, który mu w jakiś sposób uwłacza?
  • „Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie”
    Jezus zachęca nas dziś byśmy przyjrzeli się temu, jakie są nasze relacje z innymi. Czego od innych oczekujesz i co sam możesz im dać?
    Czy potrafię okazywać wdzięczność za innych ludzi i za własne życie? Czy moje serce otwarte jest na ludzi, na relacje? Czy może w moim życiu rozgościła się zawiść, zazdrość, złośliwość w relacjach? Przyjrzę się temu, rozmawiając szczerze z Jezusem i prosząc Go by otwierał moje serce na drugiego człowieka.

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia.