Ojciec wasz niebieski

Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 22 czerwca 2024 r.

 

Tekst: Mt 6, 24-34

Prośba: o zaufanie Bogu, jako dobremu Ojcu

 

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Kto z was, martwiąc się, może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? To pytanie Jezusa jest bardzo zatrzymujące w pędzie zabiegania, zamartwiania się, troskania się o różne sprawy. Czy jestem w stanie dołożyć chociaż chwilę do mojego życia? A z drugiej strony czy takie zamartwianie w ogóle prowadzi do Życia, przynosi Życie?
  • Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Czasami mamy skłonność do rozdzielania spraw Boskich od takich przyziemnych. Dla Boga mamy czas modlitwy, Eucharystię, wzniosłe myśli, a o co przyziemne załatwiamy swoimi siłami. A Bóg chce być z nami we wszystkim, a nawet więcej: On chce się o nas troszczyć, bo doskonale wie, czego nam potrzeba – jest czułym, troskliwym i kochającym Ojcem. Od nas zależy, czy Mu zaufamy i pozwolimy zaopiekować się sobą.
  • Dosyć ma dzień każdy swojej biedy. Jezus zachęca do trwania w danej chwili – tu i teraz. Rozpamiętywanie przeszłości, albo wybieganie w przyszłość, sprawia, że tracimy możliwość przeżycia chwili, która jest właśnie teraz, w tym momencie. Pomyśl o tym, do czego Cię prowadzi wybieganie myślami naprzód, zamartwianie się o to, co będzie. A może przeżywasz swoje życie od urlopu do urlopu, oczekując na wyjazd, na święta, na coś jeszcze innego… Czy w tym oczekiwaniu nie tracisz możliwości świadomego przeżywania obecnej chwili?

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia.