Ojciec

Poniedziałek 6 maja świętych Apostołów Filipa i Jakuba

 

Tekst J 14,6-14

Prośba: O głębsze poznanie Ojca

 

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Panie, pokaż nam Ojca. Jakie uczucia, myśli, skojarzenia wywołuje w Tobie słowo „Ojciec”? Może kojarzy się ono z miłością, zaufaniem, poczuciem bezpieczeństwa? A może z czymś trudnym? Porozmawiaj o tym z Jezusem. To On nauczył nas zwracać się do Boga „Ojcze”. Proś Go, aby pomagał Ci odkrywać jakim Ojcem jest Bóg.
  • Kto Mnie widzi, widzi także i Ojca. Nie możemy fizycznie zobaczyć Jezusa. Ale możemy w Ewangelii poznać co czynił, co mówił, jakim był. Stał się człowiekiem aby nam przybliżyć Boga. Co robisz, aby Go wciąż lepiej poznawać? Jest w Tobie pragnienie poznawania Go?
  • Otrzymaliśmy prawo mówienia do Boga Ojcze. Jesteś Jego dzieckiem na podobieństwo Jezusa. Ludzie patrzą na Ciebie i co widzą? Dobroć, miłosierdzie, czułość Ojca? Chociaż w pewnym stopniu? W Twoich słowach, gestach, reakcjach? Nikt z nas nie będzie obrazem Ojca takim jak Jezus, ale możemy do tego dążyć. Pomyśl nad tym. Jak brzmiałyby w Tobie czyjeś słowa – „gdy patrzę na ciebie, gdy widzę, jakim jesteś, łatwiej mi uwierzyć w miłość i dobroć Boga”?

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia.