Owce

Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 9 grudnia 2023 r.

 

Tekst: Mt 9, 35 – 10, 1. 5a. 6-8

 

Prośba: o przyjęcie własnej słabości

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Dołącz do Jezusa wędrującego od miasta do miasta, od wioski do wioski. Przyjrzyj się tym, których spotyka na swojej drodze. Przysłuchaj się jak z Nimi rozmawia, zobacz jak na nich patrzy.
  • Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski i leczył wszystkie słabości. Litował się nad nimi bo byli znękani i porzuceni jak owce, które nie mają pasterza. Obchodził WSZYSTKIE miasta i wioski. Leczył WSZYSTKIE słabości. Dla Jezusa nie ma miejsca, które, by ominął, nie ma słabości, której by nie uleczył. Tak samo w moim sercu Jezus chce obejść wszystkie jego zakamarki, uleczyć wszystko to, co potrzebuje Jego pełnego czułości delikatnego dotyku. Czasem ze wstydu, strachu próbuję coś ukryć przed Nim, ale także przed samym sobą. Żeby pójść prosić o uzdrowienie najpierw potrzeba uznać swoją słabość, przyjąć ją. Najczęściej to, co najgłębiej chowamy w naszym sercu, przed czym uciekamy, co odrzucamy nas samych, najbardziej potrzebuje by się nad tym ulitować, potraktować to ze współczuciem.
  • Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Jeśli przyjmiemy Bożą miłość, będziemy mogli ją rozdawać. Jeśli przyjmiemy przebaczenie, łatwiej będzie nam przebaczać. Jeśli przyjmiemy współczucie, będziemy potrafili pochylić się ze współczuciem nad drugim człowiekiem. Ale przyjmowanie wcale nie jest łatwe: bo nie potrzebuję, bo poradzę sobie sam, bo nie zasługuję… Wiele potrzeba pokory, by tak po prostu przyjmować.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia.