Papież obnaża strategię szatana: On to robi, kiedy chce walczyć z Kościołem

„Kiedy Szatan chce walczyć z Kościołem to przede wszystkim przeszkadza mu w modlitwie” – powiedział papież Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie. Polakom życzył pokoju, nadziei i radości.

W katechezie wygłoszonej w bibliotece Pałacu Apostolskiego papież podkreślił, że „Kościół jest wielką szkołą modlitwy”, a „dar modlitwy jest wspaniałym dziedzictwem”. „Po pewnych etapach życia uświadamiamy sobie, że bez wiary nie moglibyśmy rozwiązać naszych problemów i że była ona naszą siłą”- mówił Franciszek.

Następnie zaznaczył: „Wszystko w Kościele rodzi się w modlitwie i wszystko wzrasta dzięki niej. Kiedy Szatan chce walczyć z Kościołem, to przede wszystkim przeszkadza mu w modlitwie”. „Święci, którzy często w oczach świata niewiele się liczą, w rzeczywistości są tymi, którzy go wspierają; nie orężem pieniędzy i władzy, ale modlitwy” – dodał papież.

Jako niezbędne zadanie Kościoła wskazał modlitwę i jej nauczanie.

Franciszek pozdrowił Polaków, mówiąc: „Życzę Wam, aby w przeżywanym okresie wielkanocnym, wasze domy stały się szkołami modlitwy, w których będziecie mogli na nowo odkryć obecność Chrystusa Zmartwychwstałego”. „Niech on napełni Wasze serca swoimi paschalnymi darami: pokojem, nadzieją i radością” – dodał.

Była to kolejna papieska audiencja bez udziału wiernych z powodu kryzysu sanitarnego związanego z pandemią.