Płocka Przystań Miłosierdzie

„Inspiracją dla nas stał się Przystanek Jezus, odbywający się w Kostrzynie nad Odrą. Nasz projekt nazwaliśmy «Przystań Miłosierdzie», ponieważ odbędzie się obok plaży nad Wisłą – stąd «Przystań» – wyjaśniają organizatorzy. „«Miłosierdzie» natomiast to akcent płocki, bo w naszym mieście, na Starym Rynku w 1920 r., św. Siostra Faustyna miała pierwsze objawienie Obrazu Jezusa Miłosiernego” – dodają.

„W ramach Przystani chcemy, aby całą dobę była otwarta płocka fara” – deklarują organizatorzy. Proponujemy przez cały dzień posługę w konfesjonale i adorację Najświętszego Sakramentu. W programie Przystani każdego dnia będzie Msza św. oraz o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego”. Ale to nie wszystko. „Pragniemy, aby grupy ewangelizacyjne podjęły posługę ewangelizacyjną. Chcemy być gotowi do dialogu i rozmów z uczestnikami festiwalu. Zachęcamy różne wspólnoty do akcji ewangelizacyjnych. Mogą to być np.: koncerty muzyczne i spektakle teatralne, pantomimy itp. Być może uda się przygotować noc kina” – planują zaangażowani w projekt.

Organizatorzy oczekują, że w inicjatywę włączą się zarówno poszczególne osoby, zwłaszcza duchowne, jak i kościelne instytucje. W szczególny sposób zachęcają do współpracy grupy, wspólnoty ewangelizacyjne. Mogą one zgłosić swoje propozycje, np.: spektakl teatralny, pantomime, koncert czy ciekawy film. Potrzebni są także chętni do posługi w ramach równych diakonii: ewangelizacyjnej, modlitwy, liturgicznej, śpiewu, medycznej (lekarze, pielęgniarki), porządkowej, medialnej (Internet, maile), fotograficznej, kwatermistrzowskiej, kuchni polowej i wyżywienie, zaopatrzenia czy dbania o czystość terenu.

Organizatorzy proszą o wsparcie ewangelizacji od strony organizacyjnej, ale także o modlitewne w intencji tej inicjatywy. Zwłaszcza mieszkający w Płocku proszeni są o podjęcie modlitewnego dyżuru podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu w Farze w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w piątek i sobotę 12 i 13 lipca 2013 r.

Więcej o inicjatywie na stronie www.przystanmilosierdzie.pl

 

Program Przystani Miłosierdzia
 

Czwartek 11 lipca:

19:00 Zjazd, zakwaterowanie, kolacja

19:30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość sakramentu pokuty

21:00 Msza święta w intencji uczestników Przystani Miłosierdzia

 

Piątek 12 lipca:

  7:45 Jutrznia z konferencją

  8:30 Śniadanie

  9:15 Warsztaty Ewangelizacyjne

11:00 Przygotowanie do Mszy świętej

11:30 Msza święta z modlitwą rozesłania do Ewangelizacji

Czas indywidualnej ewangelizacji, spotkanie z ciekawymi osobami, prezentacje

15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

18:00 Różaniec

 

Sobota 13 lipca:

  7:45 Jutrznia z konferencją

  8:30 Śniadanie

  9:15 Grupki dzielenia – moje doświadczenie Ewangelizacji

10:00 Przygotowanie do Mszy świętej

10:30 Msza święta

Czas indywidualnej ewangelizacji, spotkanie z ciekawymi osobami, prezentacje

15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

18:00 Różaniec

 

Niedziela 14 lipca:

  7:45 Jutrznia z konferencjom

  8:30 Śniadanie

  9:45 Zapraszamy na Mszę

11:30 Przygotowanie do Mszy świętej

12:00 Msza święta – dziękczynna za Przystań Miłosierdzia