Pobito księdza

Policja apeluje o pomoc w ujęciu sprawców pobicia 50-letniego księdza Krzysztofa Dębowskiego z Suchedniowa w diecezji radomskiej.

Kapłan został znaleziony przy obiektach należących do Sióstr Najświętszego Imienia Jezus, gdzie był kapelanem zgromadzenia. Prawdopodobnie został pobity przez włamywaczy, których nakrył na gorącym uczynku. Sierżant sztabowy Damian Szwagierek ze skarżyskiej policji poinformował, że ksiądz został znaleziony w poniedziałek wieczorem. Kapłan był nieprzytomny. – Ze wstępnych naszych ustaleń wynika, że duchowny mógł nakryć włamywaczy na gorącym uczynku i dlatego został dotkliwie pobity. Z budynków, które należały do sióstr zginęły dwa rowery. Dlatego apelujemy do ewentualnych świadków zdarzenia o przekazywanie informacji na policję. Każda informacja jest dla nas cenna – powiedział rzecznik skarżyskiej policji.

Dodał, że przesłuchanie księdza jest niemożliwie, ponieważ leży nieprzytomny w szpitalu.

Wstrząśnięte całym zdarzeniem są siostry Najświętszego Imienia Jezus. – Człowiek tak nie postępuje, brakuje słów, aby skomentować to zdarzenie. W bestialski sposób pobito człowieka, księdza. To niewyobrażalne. Modlimy się cały czas za naszego kapelana – mówią zakonnice z suchedniowskiego zgromadzenia.