Rekolekcje dla braci zakonnych w Hebdowie

„Jestem bratem zakonnym – będę bratem świętym” – pod takim hasłem odbędą się specjalne rekolekcje dla braci zakonnych. Są one skierowane do braci z różnych zakonów i zgromadzeń, różnych chary-zmatów i posług. Będzie to specjalny czas dla tych osób konsekrowanych, których misją jest ciche wnoszenie dobra w życie wspólnot. Ich cierpliwa i wytrwała posługa jest godna podziwu, choć może niekiedy – przez świat – jest niedoceniana i niezauważana. Jeśli jednak, jako osoby konsekrowane, wszystko czynimy dla Pana, to przede wszystkim od Niego samego spodziewamy się zapłaty i tylko Jego samego chcemy naśladować, jako jedynego Mistrza i wzór świętości. Stąd ukierunkowanie tematyki rekolekcji na świętość w codzienności.
 

Ćwiczeniom duchowym towarzyszyć będzie refleksja nad powołaniem w kontekście tego, czego Kościół i świat oczekuje dzisiaj od braci zakonnych. Będzie to również czas ciszy i wspólnoty z tymi, którym Pan powierzył specjalny charyzmat bracki. W programie: wspólnotowa Eucharystia, liturgia godzin, adoracja Najświętszego Sakramentu, medytacja Słowa Bożego i wspólna modlitwa. Szczególnym punktem programu będzie przybliżenie postaci i nawiązanie przyjaźni ze świętymi i błogosławionymi braćmi zakonnymi, tym bardziej, że miejscem rekolekcji będzie prastary klasztor norbertanów w Hebdowie (20 km od Krakowa) – a więc miejsce, gdzie przez stulecia mieszkali, modlili się i pracowali bracia norbertanie.
 

Rekolekcje, w terminie 19-24 listopada 2012 r. poprowadzi o. dr Vitali Siarko SP specjalizujący się w problematyce męczeństwa w nauczaniu bł. Jana Pawła II.

Zgłoszenia można przesyłać już teraz pisząc na adres: info@wiaraikultura.pl lub dzwoniąc pod numery 12 386 04 20 i 668 864 709. Miejscem rekolekcji jest Centrum Wiara i Kultura w Hebdowie – www.wiaraikultura.pl