Różaniec poprzedzi paradę równości…

 

Modlitwa rozpocznie się w piątek 13 czerwca o godz. 20.00 na placu przed kościołem Res Sacra Miser, obok figury Matki Bożej Pasawskiej na Krakowskim Przedmieściu 62.

"Warszawiaku! 14 czerwca ulicami Twojego miasta przejdzie deprawująca parada homoseksualistów i innych zboczeńców! Nie bądź obojętny wobec tej jawnej obrazy Pana Boga! Przyjdź na publiczna modlitwę różańcową w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu i Matce Bożej za ten grzech wołający o pomstę do nieba!" – nawołują organizatorzy modlitwy, członkowie Krucjaty Młodych.

Krucjata Młodych określa się jako grupa młodych katolików świeckich (głównie studentów), którzy przy Instytucie im. Księdza Piotra Skargi działają na rzecz obrony dziedzictwa chrześcijańskiego w coraz bardziej pogańskiej rzeczywistości. Ich działalność obejmuje szeroko rozumianą sferę publiczną. Na swojej stronie internetowej deklarowali: "Nie jesteśmy partią polityczną i nie jesteśmy też związani z którąkolwiek z nich, jednak ze względu na poważne upolitycznienie niemal wszystkich dziedzin życia zabieramy głos również w kwestiach politycznych, walcząc o rozwiązania zgodne z katolicką doktryną i moralnością".

Krucjata Młodych protestowała już wcześniej m.in. przeciw promowaniu przez MEN raportu WHO pt. "Standardy edukacji seksualnej w Europie", prowadziła też akcję bojkotu koncertu Madonny w Warszawie.