Różaniec z papieżem Franciszkiem z Jasnej Góry

Modlitewne czuwanie z Ojcem Świętym Franciszkiem, połączone z medytacją tajemnic różańcowych, rozpocznie się 12 października o godz. 19.00. W modlitwę włączy się 10 sanktuariów maryjnych na całym świecie, w tym Jasna Góra.

– Będziemy mogli współuczestniczyć w tej światowej modlitwie – „stadio orbis” za pośrednictwem łączności satelitarnej. Zostaliśmy zobowiązani do prowadzenia II tajemnicy radosnej różańca świętego: „Nawiedzenie św. Elżbiety” – wyjaśnia metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Wiernych, którzy mogą uczestniczyć w tej modlitwie osobiście, zachęca do zabrania świec, które są symbolem czuwania z Maryją. „Ufam, że z pomocą Ducha Świętego ten dar wspólnej modlitwy wyprosi światło nadziei i pokoju dla świata, jak również dla naszej Ojczyzny” – mówi abp Depo.

Modlitwa będzie trwać równolegle w różnych miejscach świata i w różnych językach. W czuwaniu uczestniczyć będą m.in. sanktuaria maryjne z Lourdes, Aparecidy, Nairobii, sanktuaria z Japonii, USA i Indii, a także Bazylika Zwiastowania w Nazarecie.

Ogólnoświatowe czuwanie modlitewne „Z Maryją poza noc” przygotowuje do zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi całego świata, którego Ojciec Święty Franciszek dokona 13 października w Rzymie. Z tej okazji do rzymskiego Sanktuarium Madonny Bożej Miłości zostanie przywieziona oryginalna figura Matki Bożej z Fatimy.

Dzień Maryjny to jedna z ważnych uroczystości przewidzianych w papieskim kalendarzu obchodów Roku Wiary, która zgromadzi w Rzymie setki przedstawicieli ruchów i instytucji związanych w pobożnością maryjną.