Rozłam

Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 16 marca 2024 r.

Tekst: J 7, 40-53

 

Prośba: o serce otwarte na prawdę

 

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Stań pośrodku dyskutującego tłumu. Przypatrz się osobom, które go tworzą, przysłuchaj się temu, co mówią, wczuj się w emocje, jakie im towarzyszą.
  • (…) «Ten prawdziwie jest prorokiem». Inni mówili: «To jest Mesjasz». Słuchający Jezusa ludzie mają różne zdania na temat tego, kim On jest. Toczą na ten temat dyskusję, różnie interpretują to, co od Niego słyszą. Zatrzymaj się i zobacz, co o Jezusie, o Bogu mówią ludzie wokół Ciebie, jak to na Ciebie wpływa, jak na to reagujesz…
  • (…) czyż Mesjasz przyjdzie z Galilei? Jezus nie pasował do ich wyobrażenia o Mesjaszu. Nie byli też zainteresowani, żeby się czegoś więcej o Nim dowiedzieć, chociażby tego, że narodził się w Betlejem. Jedyne, co było ważne to ich wyobrażenie o Nim i to, co już na Jego temat założyli. Zobacz w jakich schematach zamykasz Boga, ale także siebie samego i drugiego człowieka. Czy jest w Tobie świeże spojrzenie i otwartość?
  • «Czy Prawo nasze potępia człowieka, zanim go wpierw nie przesłucha i nie zbada, co on czyni?» Nikodem miał okazję doświadczyć spotkania z Jezusem. Mimo, że też był uczonym w Piśmie był na Niego otwarty, chciał poznać prawdę o Nim. To doświadczenie osobistego spotkania z Jezusem, sprawiło, że w momencie kryzysu – gdy większość stanęła przeciwko Jezusowi, on pozostał Mu wierny.

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia.