Skupienie na braku chleba

Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 13 lutego

 

Tekst: Mk 8, 14-21

Prośba: o skupienie swojego wzroku na Jezusie

 

Myśli do pomocne w rozważaniu:

  • Przeczytaj uważnie (powoli, może na głos) dzisiejszy fragment Ewangelii (Mk 8, 14-21). Wyobraź sobie tę scenę tak, jakbyś był jej uczestnikiem, może kimś kto patrzy na to co się dzieje, stojąc z boku. Zobacz jak uczniowie zachowują się, gdy dostrzegają, że nie zabrali ze sobą chlebów. Jak się z tym czują?
  • Uczniowie, gdy orientują się, że nie zabrali chlebów, rozmawiają o tym miedzy sobą. Skupili się tak bardzo na swoim zaniedbaniu, że zapomnieli, że mają obok siebie Jezusa. Jak często ty skupiasz się na tym, co ci w jakiś sposób nie wychodzi, z kim o tym rozmawiasz? Czy mówisz o tym Jezusowi, czy może dusisz to wyłącznie w sobie?
  • Uczniowie mogli zwrócić się od razu do Jezusa i u Niego szukać pomocy. Wolą jednak załatwić to po swojemu, po ludzku. Czy widzisz w tej postawie siebie – wtedy, gdy odczuwasz jakiś brak – z kim o tym rozmawiasz, jak starasz się ten brak zapełnić? Ile w tym Boga?
  • Jezus zwraca uczniom uwagę. On mówi do nich o czymś ważnym, ale oni skupili się na braku chleba. Czego nie widzę dziś, mimo że mam oczy? Czego nie słyszę mimo uszu? Gdzie w tym widzę siebie – czy w odpowiedzi na słowa Jezusa, odpowiadam Mu zupełnie nie na temat, bo moje serce pochłonięte jest czymś innym?

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia.