Sprzedaj wszystko co masz

Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek 27 maja

 

Tekst: Mk 10,17-27

Prośba: O umiejętność zostawiania wszystkiego, co nie pomaga w drodze do Boga.

 

Myśli pomocne w rozważaniu: 

  • Wyobraź sobie, że to ty stajesz przed Jezusem z tym pytaniem o to, co masz czynić aby osiągnąć życie wieczne. Co czujesz zadając je. Autentyczne pragnienie otrzymania odpowiedzi? Zaciekawienie, co usłyszysz?  A może lęk, że usłyszysz coś czego nie będziesz potrafił, a może chciał wypełnić?
  • Jezus zwraca uwagę młodzieńca na podstawowy warunek osiągnięcia życia wiecznego – wypełnianie przykazań. Wydaje się dość oczywisty i prosty. Młodzieniec od razu odpowiada, że zachowuje je od lat. Lecz jest w nim pragnienie czegoś więcej. Jakiejś głębszej przynależności do Boga. Przyjrzyj się swoim pragnieniom. Czy też nosisz w sercu podobne pragnienia? Czy zazwyczaj wystarcza Ci podstawowa wierność polegająca na wypełnianiu przykazań, czy szukasz czegoś więcej? Co robisz w tym kierunku?
  • Idź, sprzedaj wszystko co masz. Dążenie do zachowanie przykazań to pewne minimum potrzebne do osiągnięcia życia wiecznego. To podstawowy elementarz. Jezus widząc w młodzieńcu pragnienie czegoś więcej zwraca jego uwagę na to, co może stanowić dla niego balast w drodze do bliskości z Bogiem, co może go hamować. Pomyśl o swoim życiu, spójrz na nie z całą uczciwością. Czy dostrzegasz w nim sprawy, przywiązania, nawyki, które może nie są ciężkimi grzechami, ale Cię hamują w drodze? Nazwij je. Jezus mówi – zostaw to. Jak na to reagujesz? Odpowiedz sobie szczerze. Pamiętaj, że Jezus najbardziej ceni prawdę.

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia.