Szkolenie dla Mistrzów Nowicjatów

W dniach 11 – 14 lutego 2019 r. odbyło się w Toruniu spotkanie (szkolenie) dla Mistrzów Nowicjatów. Hasłem spotkania były słowa: „Media i komunikacja na pierwszych etapach formacji podstawowej”. Miejscem szkolenia był gościnny klasztor Ojców Redemptorystów, w którym odbywały się spotkania z prelegentami oraz praca w grupach.

Pierwszego dnia na rozpoczęcie spotkania, po wspólnych nieszporach, wszystkich Mistrzów Nowicjatów i Postulatów przywitał Prowincjał OO. Redemptorystów – o. Janusz Sok, a następnie wszyscy udali się na wspólną kolację w klasztorze.

Drugi dzień spotkania rozpoczęła Msza św., której przewodniczył Ks.Tadeusz Mrzygłód CMF. W ciągu dnia miała miejsce pielgrzymka do Sanktuarium NMP Nowej Ewangelizacji i wspólna modlitwa, a następnie blok zajęć w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. W godzinach popołudniowych wszyscy uczestnicy zjazdu odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie część z nich zwiedziła Radio Maryja i Telewizję Trwam, a o godz.18.00 Mistrzowie Nowicjatów uczestniczyli w „Rozmowach niedokończonych” transmitowanych w Telewizji Trwam.

W kolejnym dniu miały miejsce wspólne modlitwy brewiarzowe oraz trzy konferencje i prace w grupach, w czasie których Mistrzowie Nowicjatów i Postulatów dzielili się swoimi uwagami i spostrzeżeniami. Wieczornej Eucharystii sprawowanej w Kościele Św. Józefa na Bielanach i Nowennie do MB Nieustającej Pomocy przewodniczył Ks. Bp Jacek Kiciński CMF z Wrocławia – Przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego w Konferencji Episkopatu Polski.

Ostatniego dnia po rannej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy w Domu Pielgrzyma odbyło się spotkanie z delegatem KWPZM – bratem Pawłem Flisem ALB oraz Ks. Biskupem Jackiem Kicińskim, który mówił o formacji zakonnej i zagrożeniach, które mogą spotkać osobę konsekrowaną na każdym etapie jego życia. 4-dniowe spotkanie Mistrzów Nowicjatów i Postulatów zakończyła Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa, po której część Współbraci już wyjechała do swoich wspólnot nowicjackich, domów zakonnych i czekających ich obowiązków.