Tomasz Adamek: „W samochodzie dużo się modlę”

Bokser otwarcie mówi o tym, że jest katolikiem i że najważniejsze wartości to dla niego wiara i rodzina. Tym razem m.in. o różańcu powiedział w podcaście „WojewódzkiKędzierski”.

Tomasz Adamek od wielu już lat otwarcie mówi o swojej wierze i sam określa siebie, jako osobę głęboko wierzącą i praktykującą. W zeszłym roku np. wybrał się wraz z żoną na 120-kilometrową pielgrzymkę z Grey Meadows do amerykańskiej Częstochowy. Bo właśnie w Stanach Zjednoczonych Adamek aktualnie mieszka.

Bokser podkreślał w wielu wywiadach, że najważniejszymi wartościami są dla niego wiara i rodzina. Powtórzył to też niedawno w podcaście „WojewódzkiKędzierski”, w którym gościł razem z Mamedem Chalidowem.

 

„W samochodzie się modlę i odmawiam różaniec”

Adamek zapytany przez Kubę Wojewódzkiego, jaki utwór nuci podczas jazdy samochodem, mówi, że najczęściej odmawia różaniec. „Słucham radia, lubię hip-hop, ale też dużo w samochodzie się modlę i odmawiam różaniec” – powiedział. I dodał: „Na pewno nie w sytuacji, gdy jadę 200 km na godz., ale jak jest spokojnie to tak. Ostatnio odmawiałem różaniec, jak jechałem na lotnisko do Wrocławia. Wjechałem na autostradę, gdzie są pomiary, i co miałem robić? Jest za wcześnie, by do kogoś dzwonić, więc chwyciłem za różaniec”.

Chalidow, który jest muzułmaninem, zapytany o swoją wiarę wyznał z kolei, że w samochodzie najczęściej słucha Koranu.