Triduum Modlitewne za Kraków

Od 18 do 20 października będzie trwało dziękczynienie w rocznicę ewangelizacji miasta na stadionie Cracovii a także modlitwa za tegoroczne Forum Nowej Ewangelizacji „Całą Ewangelię – Całe Ciało – Całemu Światu”, które odbędzie się w listopadzie w Nowej Hucie.

W rocznicę spotkania Kościoła krakowskiego „Bliżej Mocniej Więcej” Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji zaprasza na Triduum Modlitewne. „Teraz, rok po tym wydarzeniu, pragniemy stanąć w modlitwie wdzięczności za to, co Bóg już przemienił w Krakowie, oraz prosić o to, co przed nami” – zapowiada Karol Sobczyk z diakonii mediów i informacji Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Krakowskiej. Dziękczynienie za ewangelizację miasta będzie połączone z czuwaniem modlitewnym w intencji międzynarodowego Forum Nowej Ewangelizacji „Całą Ewangelię – Całe Ciało – Całemu Światu”, które odbędzie się w Krakowie – Mogile w dniach 14-16 listopada 2013 r.

„W piątek, 18 października Kraków stanie we wspólnym poście. W sobotę wyjdziemy na ulice miasta, aby poprzez różne formy modlitwy oddawać Bogu jego mieszkańców. Natomiast w nocy z soboty na niedzielę (19/20 października 2013r.) zgromadzimy się w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” na całonocnym czuwaniu” – wylicza Sobczyk. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00, a o 21.30 Mszę św. dla wszystkich uczestników odprawi bp Grzegorz Ryś.

W Krakowie mija właśnie rok od czasu, kiedy Stadion Cracovii zgromadził na swoich trybunach tysiące ludzi, którzy zapragnęli konkretnej zmiany w swoim życiu i włączyli się w trwający trzy dni czas odnowienia swojej relacji z Bogiem, nazywany Ewangelizacją Miasta Krakowa. „Doświadczyliśmy wtedy niesamowitej jedności, gdy przedstawiciele różnych ruchów: od wspólnot wiary, aż po organizacje pozarządowe i osoby indywidualne wspólnie przygotowywały zorganizowane przez Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej pod przewodnictwem bpa Grzegorza Rysia – dla wielu – niezapomniane spotkanie” – wspomina Karol Sobczyk.

Krakowskie triduum ma być także „modlitewną bramą” dla wydarzenia, które w połowie listopada odbędzie się w Mogile – Forum Nowej Ewangelizacji „Całą Ewangelię – Całe Ciało – Całemu Światu”. „Na Forum przybędą goście zarówno z Polski, jak i zza granicy, aby – na zakończenie Roku Wiary – spróbować stanąć we wspólnym zrozumieniu tego, do czego zachęca nas dziś Chrystus w kontekście ewangelizacji oraz zebrać wspólne doświadczenie tej służby podejmowanej przez różnych ludzi, wspólnoty i Kościoły” – zapowiada Sobczyk. Wydarzenie będzie miało charakter ekumeniczny. Patronat nad nim objęła Konferencja Episkopatu Polski.