Troska

Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 10 lutego 2024 r.

 

Tekst: Mk 8, 1-10

Prośba: o odkrycie tego, jak Bóg się o mnie troszczy

 

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Wyobraź sobie scenę: tłum, który od 3 dni jest zebrany na pustkowiu wokół Jezusa. Zobacz ludzi, którzy są w tym tłumie – kim są jak wyglądają, jak się zachowują.
  • Żal Mi tego tłumu, bo już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. Jezus wykazuje wielką troskę o ludzi, którzy się  wokół Niego zebraliNie tylko zależy Mu na sprawach duchowych i na ich dobru w tej materii, ale troszczy się także o bardzo podstawowe, pierwotne potrzeby. Zobacz jak Bóg się o Ciebie troszczy w Twojej codzienności, zauważ ile od Niego dostajesz. Przyjrzyj się także swojej wdzięczności.
  • «Jakże tu na pustkowiu będzie mógł ktoś nakarmić ich chlebem?» Dla uczniów sytuacja jest beznadziejna – nie widzą żadnego rozwiązania. Patrzą tylko na to, co mogliby zrobić tak po ludzku. Nie biorą zupełnie pod uwagę, że jest z nimi Jezus, mimo, że już raz uczestniczyli w cudzie rozmnożenia chleba. My też często najpierw szukamy własnych rozwiązań, chcemy sobie poradzić swoimi siłami, nawet jeśli mamy już doświadczenie Bożego działania w naszym życiu.
  • Jedli do syta, a pozostałych ułomków zebrali siedem koszów. Jezus karmi tłum do syta, a jeszcze pozostało mnóstwo ułomków. Bóg nie daje „na styk”. Daje w obfitości. Potrzeba jedynie pozwolić Mu się nakarmić, dać Mu przestrzeń do działania w naszym życiu.

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia.