„W dniach okropnych i kłopotliwych chroni przed atakami złego”. Papież Franciszek o mocy Biblii

Papież Franciszek wiele mówi o Biblii. Często przypomina, jaką moc ma Słowo Boże i do czego ma służyć wszystkim katolikom. Podpowiada też, jak przy pomocy Pisma Świętego budować relacje i znajdować pomoc w trudnościach.

 

Co mówi papież Franciszek o Biblii? Oto kilka jego myśli wartych uwagi.

 

Papież Franciszek o mocy Biblii

 1. Biblia pomaga, gdy czujemy się samotni

Jest środkiem zaradczym na lęk przed samotnością w obliczu życia. Istotnie Pan, poprzez swoje Słowo pociesza – to znaczy przebywa z tym, kto jest sam.

 

2. Pismo Święte dodaje nam odwagi

 

Dlaczego nie czytać Ewangelii samemu, mały fragment każdego dnia? To sprawi, że poczujemy, iż Pan jest blisko nas i napełni nas odwagą na drodze życia”.

 

3. Biblia potrafi nagle rozjaśnić nam sytuację, w której jesteśmy

 

To doświadczenie przydarza się wszystkim wierzącym. Fragment Pisma Świętego, który słyszałem wiele razy wcześniej, nagle pewnego dnia przemawia do mnie i rozjaśnia przeżywaną przeze mnie sytuację.

/ Przemówienie Franciszka na kongresie Katolickiej Federacji Biblijnej, styczeń 2021/

4. Pismo Święte chroni nas przed atakami złego ducha

W dniach okropnych i kłopotliwych zapewnia sercu odrobinę zaufania i miłości, która chroni je przed atakami złego. W ten sposób Słowo Boże staje się ciałem – pozwalam sobie użyć tego wyrażenia. Staje się ciałem – w tych, którzy przyjmują je na modlitwie.

/ Audiencja generalna, styczeń 2021 /

 

5. Biblia inspiruje nas do dobrych działań

 

Poprzez modlitwę Słowo Boże zamieszkuje w nas, a my w nim. Słowo inspiruje dobre intencje i podtrzymuje działanie; daje nam siłę i pogodę ducha, i nawet wtedy, gdy stawia nas w obliczu kryzysu, obdarza nas pokojem.

/ Audiencja generalna, styczeń 2021 /