Zaginiona owca wyrwana z tłumu

Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 12 grudnia

 

Tekst: Mt 18, 12-14

Prośba: o łaskę spojrzenia na swoje życie wzrokiem Jezusa

 

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus w dzisiejszej Ewangelii pyta „jak wam się zdaje”? Postaraj się przeczytać dzisiejszy fragment i przyjrzeć się z boku temu o czym opowiada Jezus. Wyobraź sobie, że jesteś częścią stada, a pasterzem jest Bóg.
  • Jesteś owcą, która odeszła od stada. Przyjrzyj się temu, jak Bóg cię szuka, pomimo wszystko. I będzie szukał, aż znajdzie, bo tak bardzo cię kocha. Nie jesteś częścią tłumu, jesteś dla niego wyjątkowy. Wierzysz w to? Co czujesz, słysząc takie słowa?
  • Wyobraź sobie również inną sytuację. Jesteś w stadzie, nie odchodzisz. Jesteś wierny, blisko Boga. A On zostawia cię z innymi „sprawiedliwymi” i idzie szukać kogoś kto się zagubił – może to jest ktoś, kto cię zranił, kogo nie lubisz, na kogo nie możesz nawet spojrzeć z łagodnością. Czy potrafisz przyjąć taki obraz Boga? Jak reagujesz na to, że On kocha nas wszystkich? Opowiedz o tym szczerze Jezusowi, nawet jeśli ta odpowiedź będzie pełna buntu i goryczy…

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia.