Zakończenie trzeciej serii rekolekcji

W Domu Generalnym w Puszczykowie pod Poznaniem zakończyła się ostatnia w tym roku seria rekolekcji dla Braci Serca Jezusowego. Uczestniczyli w niej zarówno Bracia z Puszczykowa, jak też z naszych placówek zakonnych w Polsce i za granicą. Nauki rekolekcyjne, które wygłaszał Ks. Józef Przekop TChr wysłuchali bracia: Stefan Kozica, Marian Pietryga, Marian Tomecki, Marek Gutowski, Stanisław Wasylów, Łukasz Wesołowski, Lesław Kozak, Rafał Mamcarz, Robert Raczyński, Adrian Dudek, Wojciech Sawicki, Tomasz Niedźwiecki. 

W uroczystość patronalną Zgromadzenia – Wniebowzięcie NMP trzech braci ponowi swoje śluby czasowe: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa, złożone na ręce Przełożonego Generalnego, który zgodnie z ceremoniałem zapewnia, że cyt. „jeśli je zachowasz, ze strony Boga Wszechmogącego obiecuję ci życie wieczne…”

Bracia Serca Jezusowego każdego dnia modlą się we wszystkich sprawach naszych Dobrodziejów i Przyjaciół zakonu. Wszystkich chętnych zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy: koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 oraz różańcem o godz 18.00