Zamykamy się w sobie…

Kochani !

 

W najbliższy piątek wieczorem, o godz. 20.00 w Domu Generalnym w Puszczykowie rozpoczynamy w tym roku pierwszą serię rekolekcji zakonnych. Na kilka dni zamykamy się w sobie, by po tych dniach intensywnej modlitwy, nauk rekolekcyjnych, Mszy świętych, spowiedzi i innych praktyk religijnych, pogłębić swoje zjednoczenie z Bogiem, z Jego miłującym Sercem, a w konsekwencji jeszcze bardziej otworzyć się na bliźnich, by przekazywać Wam miłość Chrystusa, którą On ma dla nas. Wielu Braci z Puszczykowa będzie przeżywało swoje dni skupienia, przyjadą też Bracia z Warszawy, Łomży, Rzymu, Trewiru, Poznania i Gniezna. Nauki rekolekcyjne bedzie nam głosił Rektor Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie (tam, gdzie Bracia S.J. pracują) – Ks. dr Dariusz Drążek. 

Prosimy Was wszystkich nawet o krótkie "westchnienie modlitewne" do Boga, najlepiej za przyczyną Niebieskiej Mamy – Maryi; Ona z tego wyprowadzi najlepsze możliwe dobro dla każdego z Was – Drogich nam Ofiarodawców i dla nas – Braci Serca Jezusowego.

Rekolekcje kończymy 1 lutego Mszą świętą o godz. 7.00, w czasie której dwóch braci ponowi swoje śluby zakonne. Dzień wcześniej nowicjusz Wojciech zostanie obłóczony w habit zaakonny i otrzyma szkórzany pas, rozpoczynając tym samym drugi rok formacji w nowicjacie. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz celebrowania radości i dziękczynienia Sercu Bożemu. 

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich odwiedzających naszą stronę internetową i zapewniamy o naszej życzliwości oraz codziennej modlitwie w Waszych intencjach, w intencjach Waszych Rodzin i wszystkich spraw, które są Wam bliskie i drogie.