Zbliża się 70. rocznica objawień Pana Jezusa i Maryi na warszawskich Siekierkach

Tego roku Sanktuarium siekierkowskie obchodzi 2 jubileusze : 70 lecie objawień Jezusa i Maryi oraz 25 lat parafii NMP Królowej Wyznawców.

Uroczystości rozpoczną się 2 maja o godz. 17.30 modlitwą różańcową i Mszą świętą o godz. 18.00. W piątek, 3 Maja w uroczystość NMP Królowej Polski uroczystej sumie odpustowej przewodniczyć będzie biskup pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej – ks. bp Marek Solarczyk. Kazanie wygłosi o. Jan Pach – paulin z Jasnej Góry.

Z okazji Jubileuszu Sanktuarium wydało okolicznościową książkę z treścią przesłań i orędzi przekazanych przez Pana Jezusa i Maryję wizjonerce – Władzi Fronczak (obecnie p. Władysława Papis). Książka zawiera bogatą galerię zdjęć, ukazującą rozwój sanktuarium.

W 2012 r. gospodarze Sanktuarium – księża Pijarzy zwrócili się do Metropolity Warszawskiego ks. Kazimierza kard. Nycza z prośbą o zbadanie objawień i wydanie kanonicznej decyzji odnośnie ich zatwierdzenia. „Trzeba nam się teraz modlić i pościć, aby w ich sprawie wypełniła się wola Boża” informuje w książce ks. Tadeusz Suślik SchP, proboszcz parafii i kustosz Sanktuarium.