Znamy hasło XXIV Spotkania Młodych Lednica 2000

Tegoroczne spotkanie pod Bramą Rybą na Polach Lednickich odbędzie się 6 czerwca.

Dominika Chylewska ze wspólnoty Lednica 2000 poinformowała w piątek, że hasło „Cały Twój”, znane bardziej w łacińskiej wersji „Totus Tuus”, było nieodzownym elementem pontyfikatu i życia św. Jana Pawła II.

„Papież Polak, którego stulecie urodzin również w tym roku obchodzimy, kierował tym zdaniem swoje myśli do Maryi, oddając się jej w pełni. My na Polach Lednickich w pierwszą sobotę czerwca będziemy śledzić te myśli i właśnie przez Bożą Rodzicielkę zawierzać się, za jej przykładem, Chrystusowi” – wskazała Chylewska.

„Maryja, pełna odwagi i zaufania Bogu, całym swoim życiem mówiła Chrystusowi +tak+. Od Zwiastowania przez Kanę Galilejską aż do Drogi Krzyżowej i Zmartwychwstania. Cała Jej doskonałość polegała na upodobnieniu się do Jezusa, zjednoczeniu się z Nim i poświęceniu się Jemu. I tym również w 2020 r. na Lednicy będziemy kierować się my, młodzi” – dodała.

W programie spotkania, które w tym roku odbędzie się 6 czerwca, zaplanowano m.in. upamiętnienie setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i wspomnienie kard. Stefana Wyszyńskiego.

W piątek, poza prezentacją tegorocznego hasła spotkania, organizatorzy zaprezentowali także plakat XXIV Lednicy. Widoczna na nim sylwetka Maryi ma symbolicznie oświetlać drogę młodym ludziom ku Chrystusowi. „Jej ręce wskazują to, co powinno być centralnym i najważniejszym elementem naszego życia – hostię, która symbolizuje jedność z naszym Panem i Zbawicielem” – wskazali organizatorzy.

Spotkania na Polach Lednickich odbywają się od 1997 r. Co roku gromadzą od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. uczestników. Kulminacją spotkania jest nocne przejście młodych przez Bramę Rybę w symbolicznym geście wyboru Chrystusa. Twórcą Lednicy był zmarły w grudniu 2015 r. dominikanin o. Jan Góra.

Ubiegłoroczne, XXIII Spotkanie Młodych Lednica 2000, odbyło się 1 czerwca pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”. Wzięło w nim udział ok. 60 tys. osób.