Międzynarodowy Różaniec Młodych z udziałem Polaków

W sobotę 8 maja o godzi. 17.00 odbędzie się już po raz czwarty Międzynarodowy Różaniec Młodych. Z inicjatywy ordynariusza diecezji Teramo-Atri J.E. Lorenzo Leuzzi we wspólnej modlitwie połączą się młodzi z Polski, Włoch, Kanady, Brazylii, Haiti i Słowenii. Miejscem modlitwy w Polsce będzie budowane Sanktuarium św. Gabriela i Młodych Świętych na warszawskiej Białołęce (ul. Ostródzka 172).

W sanktuarium w poświęconemu świętemu pasjoniście w Isola del Gran Sasso we Włoszech modlitwie będzie przewodniczył bp Emil Paul Tscherrig, nuncjusz apostolski we Włoszech. W Warszawie będzie się modlił i skieruje przesłanie do młodych bp Wojciech Osial – biskup pomocniczy diecezji łowickiej i przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

W przesłaniu z 13 lutego br. na 100-lecie kanonizacji św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej papież Franciszek przypomniał, że był on „młodzieńcem swojego czasu, pełnym życia i entuzjazmu, ożywianym pragnieniem pełni, które popychało go poza sferę świecką i ulotną, aby schronić się przy Chrystusie”.

„Jeszcze dziś zaprasza on młodych do rozpoznania w nich samych pragnienia życia i nagrody, których nie można oddzielić od poszukiwania Boga, od spotkania z Jego Słowem, na którym można osadzić własne istnienie, od służby braciom, zwłaszcza najsłabszym” – zaznaczył Ojciec Święty.

Swoim krótkim, ale intensywnym życiem św. Gabriel odcisnął ślad, który „trwa i zachowuje pełną skuteczność” – napisał papież Franciszek. Wyraził przy tym nadzieję, że przykład tego młodego zakonnika pasjonisty, silnego w wierze, stałego w nadziei i gorliwego w miłości, będzie mógł kształtować drogę osób konsekrowanych i wiernych świeckich w dążeniu do umiłowania Boga i bliźniego.

„Zwłaszcza w tym czasie szczególnych trudności związanych z sytuacją zdrowotną, i będącą jej konsekwencją destabilizacji ekonomicznej i społecznej, konieczne jest, by uczniowie Pana stawali się coraz bardziej narzędziami komunii i braterstwa, rozciągając na innych miłość Chrystusa i promieniując nią poprzez konkretne postawy bliskości, braterstwa i poświęcenia” – napisał Franciszek.

Transmisję ze wspólnej międzynarodowej modlitwy przeprowadzi telewizja internetowa Salve NET.