Modlitwa różańcowa w obliczu pandemii

Kard. Angelo Comastri wznowił codzienne odmawianie różańca przy ołtarzu katedry św. Piotra. Modlitwa ma miejsce od poniedziałku do soboty w południe i jest transmitowana przez włoską sekcję Radia Watykańskiego na portalu Vatican News.

Jej celem jest wzywanie Bożego miłosierdzia w czasie próby jaką jest pandemia koronawirusa. „Prosimy, aby nasza modlitwa przyniosła owoce w postaci dzieł dobroci i miłości” – powiedział kard. Angelo Comastri podczas czwartkowego różańca.

Pierwsza taka modlitwa miała miejsce 11 marca jako propozycja dla wszystkich, którzy poszukiwali duchowego pocieszenia w czasie pandemii. Transmisje zakończono 29 maja. W związku z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa i nowymi obostrzeniami, archiprezbiter bazyliki św. Piotra zdecydował o wznowieniu transmisji.W każdą kolejną tajemnicę różańca purpurat wprowadza wiernych za pomocą krótkiej medytacji. „Jest to modlitwa eucharystyczna, modlimy się przed Najświętszym Sakramentem. Jednocześnie jest to modlitwa maryjna. Naszej Matce mówimy o utrapieniu z powodu rozprzestrzeniania się pandemii, prosimy ją aby zwróciła na nas swoje miłosierne oczy i zaniosła do Pana nasze łzy pokuty” – powiedział kard. Comastri.