„Nie wyrzucajcie jedzenia, które zostało po Świętach!” Rusza akcja Podziel się Posiłkiem z Bezdomnym

Świąteczna inicjatywa działa już po raz szósty. Po każdym Bożym Narodzeniu i Wielkanocy wolontariusze w kilkudziesięciu miastach Polski odbierają jedzenie i zawożą do lokalnych instytucji, które pomagają osobom ubogim i bezdomnym.

– Akcja jest bardzo prosta. Jeśli zostało nam jedzenie po świętach wystarczy, że zgłosimy się przez formularz na naszej stronie internetowej (www.podzielmysie.pl), a nasi wolontariusze zadzwonią, umówią się na odbiór jedzenia i tego samego dnia zawiozą je do lokalnej jadłodajni. – wyjaśnia Maria Skołożyńska, organizatorka akcji Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi.

Akcja działa przez 3 dni, między 26 a 28 grudnia i współpracuje z jadłodajniami m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Toruniu, Bydgoszczy, Szczecinie, Rzeszowie, Radomiu, Zielonej Górze, Gliwicach, Katowicach, Lublinie, Łodzi i Przemyślu.

– Nasza inicjatywa opiera się na pracy wolontariuszy-kierowców. Bez nich nie bylibyśmy w stanie być w całej Polsce. To oni sprawiają, że od 3 lat udało nam się podzielić posiłkiem z kilkoma tysiącami bezdomnych osób. – komentuje Skołożyńska.

Aby podzielić się posiłkiem należy zgłosić się przez formularz w zakładce “mam jedzenie" na www.podzielmysie.pl. Aby zostać wolontariuszem wystarczy zapisać się przez podobny formularz na tej samej stronie. Wszystkie najświeższe informacje o inicjatywie można znaleźć na stronie na Facebooku akcji pod hasłem: "Podzielmy się". W dniach 26-28 grudnia działa też infolinia akcji pod numerem 733 335 179.