Ucieczka nad Jordan

Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 22 marca 2024 r.

 

Tekst: J 10, 31-42

Prośba: o zaakceptowanie trudnych sytuacji w moim życiu

 

Myśli pomocne w rozważaniu:

Jezus pyta dziś” Za który dobry czyn chcecie mnie ukamienować?” Ile razy we własnym życiu doświadczyłem podobnych sytuacji? Miałem dobre intencje, pomagałem, starałem się …A ktoś tego nie docenił, co więcej był dla mnie niemiły, złośliwy, źle mnie potraktował. Ukamieniował mnie. Trudno zrozumieć dlaczego tak się dzieje, jeszcze trudniej zaakceptować uczucia, które się wtedy pojawiają. Jezu, Ty doskonale mnie rozumiesz. Ty zniosłeś o wiele więcej niż ja. Pomóż mi podnieść i przyjąć moje ” kamienie”. Naucz mnie nie rzucać nimi w innych…

Jezus jest atakowany przez Żydów, jednak zachowuje zdrowy rozsądek. Potrafi podawać umiejętne argumenty. Wie, co ma mówić…tylko ile Go to kosztuje? W jaki sposób mówi? Jakie są w Nim emocje? W jakich sytuacjach ja czuję się podobnie? Jezus nie zawsze negocjuje, czasami milczy…Jezu naucz mnie bronić siebie samego, swoich racji, z szacunkiem do drugiego człowieka.

Jezus uciekł Żydom, udał się nad Jordan i tam przebywał. Czasami potrzebuję „ucieczki” od dotychczasowej codzienności. Być może nikt nie chcę mnie pojmać …ale nie jestem zadowolony z jakości mojego życia. Czuję frustracje, zmęczenie obowiązkami domowymi/zawodowymi. Może czas na zmiany? Gdzie mogę się schronić? Gdzie jest mój azyl, mój Jordan?

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia.