Zaatakowano obraz „Jezu, ufam Tobie”…

Do zdarzenia doszło w Niedzielę Miłosierdzia, gdy w krakowskich Łagiewnikach dziesiątki tysięcy pielgrzymów dziękowały za kanonizację papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Jak informuje s. Elżbieta Siepak, o godzinie 16.40 w kaplicy klasztornej w sanktuarium Bożego Miłosierdzia łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Siostry Faustyny zostały oblane cieczą z brokatem.

Sam obraz nie uległ uszkodzeniu, ponieważ znajduje się w specjalnym kasetonie. Uszkodzona została natomiast rama obrazu, pozłacane elementy ołtarza oraz marmurowa trumienka św. siostry Faustyny.

„Osoba, która dokonała tego czynu, została zatrzymana przez służby porządkowe i przekazana policji. Siostry i pielgrzymi licznie obecni w sanktuarium spontanicznie podjęli modlitwę wynagradzającą” – czytamy w oświadczeniu rzecznika prasowego Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Z informacji nieoficjalnych dowiedzieliśmy się, że 37-letnia kobieta, która dokonała ataku, już wcześniej dopuściła się incydentu w krakowskim sanktuarium: w lutym w czasie niedzielnej Mszy świętej rzuciła się na podłogę i chwyciła za nogi kapłana, próbując zakłócić przebieg Eucharystii. Otrzymała wtedy zakaz wchodzenia na teren sanktuarium.