Być blisko

Wprowadzenie do modlitwy na wtorek,  23 stycznia.

 

Tekst: Mk 3,31-35

 

Prośba: o łaskę doświadczenia bliskości Boga w moim życiu.

  •  Równe szanse. Tłum siedzi wokół Jezusa. Wszyscy obecni doświadczają wspólnoty z Mistrzem. Słuchają Jego Słowa i odnoszą Je do swojego życia. Wobec Boga każdy człowiek jest równy. Nikt nie ma podstaw myśleć, że ma jakieś specjalne przywileje. Zatem nigdy nie jest za późno, by przybliżyć się do Jezusa i szukać u Niego zdrowia i pociechy. W jakim miejscu w tłumie znajduję się dziś? Czy chcę być blisko Jezusa, czy może coś mnie przed Jego bliską obecnością powstrzymuje?
  • Poczucie oddalenia. Maryja wraz z braćmi Jezusa (kuzynami) prosi o spotkanie z Synem. Rodzina nie jest w stanie przebić się z powodu tłumu. W życiu duchowym pojawiają się momenty wewnętrznego oddalenia od Boga, pustyni, strapienia. Wydaje się wtedy, że jesteśmy opuszczeni przez Boga, jakby zapomniani. Okazuje się jednak, że w takich chwilach jest On bardzo blisko. Jak sobie radzę w takich doświadczeniach? Czy proszę o wiarę, która trwa pomimo wewnętrznej pustki? Czy pomimo braku staram się wytrwale pełnić wolę Bożą?

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia.