Kard. Krajewski: biedni błogosławią Papieża, że o nich myśli

Biedni błogosławią Papieża, że o nich myśli – mówi kard. Konrad Krajewski. Ubóstwo i zdrowie stanowią dziedziny, które trudno ze sobą pogodzić. Osoby ubogie mają mniejszą ochronę, prawie nigdy nie podejmują działań zapobiegawczych, łatwiej zapadają na choroby, a gdy już do nich dojdzie, mają trudniejszy dostęp do odpowiedniej opieki.

Jest to tym bardziej prawdziwe, gdy biedni, to ci, którzy mieszkają na ulicach i którzy oprócz zimna powinni w obecnym czasie chronić się także przed wirusem Covid-19. Jest to dość skomplikowane, jeśli człowiek nie ma się, gdzie umyć, brakuje środków odkażających oraz maseczek. Bezdomnym, którzy oblegają Plac św. Piotra, Papież Franciszek zapewnił już łazienki, prysznice i przychodnię. A teraz, właśnie po to, aby pomóc im poradzić sobie z pandemią, daje im również możliwość zaszczepienia się.

Informowaliśmy wczoraj o szczepionkach przeciw COVID-19, które bezdomni otrzymali w Watykanie. O ich reakcji mówi Jałmużnik Papieski, kard. Konrad Krajewski.

„Na początku oni nie dowierzają. Błogosławią Papieża, że o nich myśli. To ich zmienia, ta miłość Papieża do nich, czyli miłość Jezusa, miłość Boga, że ktoś o nich myśli, że ktoś jest z nimi, że mogą na niego liczyć. To nie są tylko słowa w homiliach, w encyklikach, że jesteś najważniejszy. To wydarza się po prostu w życiu i tego nasi biedni doświadczają – podkreślił Jałmużnik Papieski. Wchodzą z honorami na Watykan, prowadzeni przez policję, ale nie dlatego, że ktokolwiek się ich boi, tylko dlatego, żeby nie pobłądzili. Potem są pięknie przyjęci w Auli Pawła VI, ale tak działa miłość i ona jest beztroska w obdarzaniu pięknem.“