Papież do Polaków: niech Matka Boża wyjedna uzdrowienie ran

Papież nawiązał do obchodzonego dzisiaj wspomnienia liturgicznego św. Karola Boromeusza, gorliwego pasterza, całkowicie oddanego ludowi Bożemu. Życzył wszystkim przyswojenia sobie cnoty wielkiego Arcybiskupa Mediolanu, czyli pokory. Oby ona kształtowała postawę, która pozwoli szukać i służyć Prawdzie oraz Dobru.

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Franciszek zachęcił wszystkich do dawania szczerego świadectwa o prymacie modlitwy w życiu wierzących. Modlitwa jest zawsze źródłem nadziei i pocieszenia. Do Polaków Ojciec Święty powiedział.

Papież – niech Maryja napełni serca nadziej i pokojem

„Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. W tym tygodniu w całej Polsce, Wasze rodziny i parafie jednoczy wspólna modlitwa: „Różaniec do granic nieba” – zaznaczył Papież. Niech to błaganie, zanoszone do nieba przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej, wyjedna uzdrowienie ran związanych z utratą dzieci nienarodzonych, przebaczenie grzechów, dar pojednania, oraz napełni Wasze serca nadzieją i pokojem. Z serca Wam błogosławię.“

Na zakończenie audiencji Franciszek przypomniał o ofiarach ostatnich ataków terrorystycznych w Nicei oraz w Wiedniu. Spowodowały one przerażanie i spotkały się z potępieniem ze strony ludności oraz wszystkich, którym leżą na sercu: pokój i dialog. Ojciec Święty zawierzył tragicznie zmarłych Miłosierdziu Bożemu i wyraził duchową bliskość wobec ich rodzin oraz wszystkich cierpiących z powodu okrutnych zbrodni, którzy nie chcą wystawiać braterskiej współpracy pomiędzy religiami na niebezpieczeństwo przemocy i nienawiści.