Poznań: Wieczór Kościołów już po raz czwarty

– Zapraszamy do wspólnej modlitwy połączonej z możliwością zwiedzania zamkniętych na co dzień dla wiernych pomieszczeń kościelnych – mówi KAI ks. Maciej Szczepaniak.

Wieczór Kościołów odbędzie się w Poznaniu po raz czwarty w sobotę 25 maja. W tym roku otwarte zostaną świątynie, które powstały około sto lat temu.

Rzecznik poznańskiej kurii przekonuje, że Wieczór Kościołów będzie okazją do poznania bogatej historii najpiękniejszych budowli sakralnych Wielkopolski. Do późnych godzin wieczornych oglądać będzie można kościoły na Jeżycach – Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Floriana oraz Podwyższenia Krzyża Świętego i na Łazarzu – św. Anny oraz Matki Boskiej Bolesnej.

Podczas Wieczoru Kościołów będzie można zwiedzić z przewodnikiem kolejne świątynie, wysłuchać koncertów organowych i muzyki wojskowej, wziąć udział w prelekcjach historycznych. Nie zabraknie też zachęty do modlitwy podczas nabożeństw majowych, Apelu Jasnogórskiego, czy Mszy św., którą w kościele Matki Boskiej Bolesnej odprawi abp Stanisław Gądecki.

W ubiegłych edycjach Wieczoru Kościołów wzięło udział kilka tysięcy zwiedzających. Można było zobaczyć m.in. poznańską katedrę i farę, a także kościoły gotyckie i barokowe Poznania.