Prawie 52 tysiące uczestników akcji „Misjonarz na Post”

Po raz jedenasty, dzięki zaangażowaniu uczestników, polscy misjonarze mogli liczyć na modlitewnie wsparcie w Wielkim Poście. Swoją duchową pomoc dla nich zadeklarowało prawie 52 tysiące osób.

 

Uczestnicy wielkopostnej inicjatywy wspierali duchowo misjonarki i misjonarzy z Polski przez modlitwę, ofiarowanie cierpienia bądź ofiarowanie postu w intencji wylosowanej na stronie internetowej osoby.

Dzięki akcji jej uczestnicy mogli lepiej zapoznać się z tematem misji. Na facebookowym profilu „Misjonarz na Post” publikowane były materiały od misjonarzy – filmy, zdjęcia, wywiady z nimi czy informacje z krajów misyjnych. Każdy z uczestników ma też możliwość otrzymania prenumeraty „Misyjnych Dróg” z 50% zniżką.

 

Celem akcji jest przede wszystkim zorganizowanie duchowego zaplecza dla polskich misjonarzy, ale też zwiększanie obecności tematów misyjnych w mediach. Udaje się to dzięki wsparciu partnerów medialnych.

– Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w informowanie o naszej inicjatywie. Partnerzy medialni oraz wiele redakcji przy okazji kolejnej edycji akcji „Misjonarz na Post” podejmowali temat misji i wspierania polskich misjonarzy. Dzięki temu wysyłek duchownych, osób konsekrowanych i świeckich w krajach misyjnych został kolejny raz zauważony i doceniony – mówi Michał Jóźwiak, koordynator akcji. – Wszystkich, którzy chcieliby wspierać misje przez cały rok, zapraszamy do dołączenia do grona Przyjaciół Misji – dodaje.

Według danych Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na świecie pracuje obecnie 1673 misjonarek i misjonarzy z Polski. Obok ewangelizacji zajmują się też poprawą jakości życia ludzi, wśród których żyją. Budują studnie, ośrodki zdrowia czy placówki edukacyjne.